[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام ارتباط با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
کارگروه های تخصصی::
اخبار رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در انجمن::
اعضای انجمن::
بانک اطلاعات تونل::
انتشارات::
بخش آموزش::
پیوندها::
گالری تصاویر::
دانلود::
کنفرانسهای تونل::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
اخبار جدید
..
چهاردهمین کنفرانس تونل ایران
..
نهادهای وابسته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: پیام رئیس انجمن
:: بازدید اعضای هیات مدیره انجمن تونل ایران از کارخانه تونل ساز ماشین 
:: بیانیه چهاردهمین کنفرانس تونل ایران
..
:: گزارش جلسه اعضای هیات مدیره انجمن تونل ایران با شرکت مدیریت منابع آب ایران ::
 | تاریخ ارسال: 1402/2/17 | 
گزارش جلسه اعضای هیات مدیره انجمن تونل ایران با شرکت مدیریت منابع آب ایران

موضوع: همکاری و هم‌اندیشی در خصوص برگزاری چهاردهمین کنفرانس تونل ایران
-------------------------------------------

حاضرین در جلسه: آقایان سردار محمد جوانبخت (معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، مدیرعامل محترم شرکت مدیریت منابع آب ایران، مهندس ذورقی (نماینده معاونت آب و آبفا در استان سیستان و بلوچستان)، مهندس الماسوندی (معاونت امور تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران) - دکتر قارونی نیک (رئیس هیات مدیره انجمن تونل ایران)، دکتر کریمی (عضو هیات مدیره انجمن تونل)، دکتر حسن پور (عضو هیات مدیره انجمن تونل و دبیر چهاردهمین کنفرانس تونل ایران)، مهندس قریشی (دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس تونل ایران)، مهندس خسروتاش (عضو هیات مدیره انجمن تونل ایران)، مهندس ترابی مهر (عضو هیات مدیره انجمن تونل ایران)، خانم هاشمی (مجری شرکت برگزارکننده چهاردهمین کنفرانس تونل ایران) و خانم   قره داغی (دبیرخانه انجمن تونل ایران)
با توجه به هماهنگی دبیرخانه کنفرانس چهاردهم تونل با مسئولین شرکت مدیریت منابع آب نیروی ایران مبنی بر تشکیل جلسه هم‌اندیشی با مدیرعامل محترم آن شرکت سردار جوانبخت جلسه‌ای در ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۰۹/۰۲/۱۴۰۲ در محل شرکت مدیریت منابع آب نیروی ایران به میزبانی ایشان و مسئولین مربوطه برگزار گردید.
ابتدای جلسه آقای قارونی نیک (رئیس هیات مدیره انجمن) ضمن تشکر و قدردانی از دعوت مدیریت محترم آن شرکت، گزارشی از سوابق فعالیت‌های انجمن تونل در دروه‌های قبل و دوره کنونی و همچنین گزارشی از برگزاری سیزده کنفرانس گذشته که موجب افزایش ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و اجرایی در صنعت تونلسازی کشور شده است و نیز اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری چهاردهمین کنفرانس تونل، ایراد نمودند.

با توجه به هماهنگی دبیرخانه کنفرانس چهاردهم تونل با مسئولین شرکت مدیریت منابع آب نیروی ایران مبنی بر تشکیل جلسه هم‌اندیشی با مدیرعامل محترم آن شرکت سردار جوانبخت جلسه‌ای در ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۰۹/۰۲/۱۴۰۲ در محل شرکت مدیریت منابع آب نیروی ایران به میزبانی ایشان و مسئولین مربوطه برگزار گردید.
ابتدای جلسه آقای قارونی نیک (رئیس هیات مدیره انجمن) ضمن تشکر و قدردانی از دعوت مدیریت محترم آن شرکت، گزارشی از سوابق فعالیت‌های انجمن تونل در دروه‌های قبل و دوره کنونی و همچنین گزارشی از برگزاری سیزده کنفرانس گذشته که موجب افزایش ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و اجرایی در صنعت تونلسازی کشور شده است و نیز اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری چهاردهمین کنفرانس تونل، ایراد نمودند.
جناب آقای دکتر حسن‌پور دبیر چهاردهمین کنفرانس تونل گزارشی از تعداد مقالات دریافتی، برنامه‌های پیش‌بینی شده برای روزهای کنفرانس از قبیل سخنرانی‌های کلیدی، کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی و بازدید از پروژه‌های تونلی مرتبط با موضوع کنفرانس "دست‌آوردهای چالش‌های گذشته" ایراد نمودند و ضمن تشکر مجدد از آقای مهندس جوانبخت از ایشان درخواست کردند که با توجه به NGO بودن انجمن تونل و برای برگزاری کنفرانس با کیفیت بهتر و در خور انجمن حمایت همه جانبه بخصوص مالی و معنوی از کنفرانس چهاردهم داشته باشند.
آقای دکتر کریمی (عضو هیات مدیره) نیز در خصوص تاسیس و بهره‌برداری اولین پژوهشکده علم و فناوری فضاهای زیرزمینی (پردیس فناوری) توضیحاتی ارائه نمودند، پردیس فناوری با همکاری دانشگاه امام حسین (ع) و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال ساخت و بطور کامل در زمستان ۱۴۰۲ نیز بهره‌برداری خواهد شد. این فضا مرکزی برای بررسی چالش‌هایی که در کشور مرتبط با صنعت تونل وجود دارد، خواهد شد و  در حال حاضر نیز پژوهشکده آمادگی میزبانی از بازدید کارشناسان، دانشجویان و شرکت‌‌های پیمانکاری مختلف و نیز انجام آزمایش‌های مورد نیاز صنعت تونل از جمله ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، بتن و افزرودنی‌های آن، حفاری، لاینینگ و دیگر موضوعات مورد نیاز صنعت کشور را دارد و در آخر نیز از همه اعضای شرکت درخواست حضور و بازدید از مجموعه را کردند.
در ادامه آقای مهندس قریشی دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس گزارشی از آخرین وضعیت کنفرانس در خصوص مشارکت حداکثری شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف برای حضور در کنفرانس و نمایشگاه جانبی، تعداد مکاتبات صورت گرفته و نیز هماهنگی‌های انجام شده، ارائه نمودند. همچنین با توجه به موقعیت شرکت مدیریت منابع آب خواهش کردند که به شرکت‌های حوزه انتقال آب از طرف مدیریت محترم دستور حضور در کنفرانس و نمایشگاه ارسال گردد.
مهندس شمسی رئیس کنفرانس نیز ضمن تشکر مجدد از آقای مهندس جوانبخت و مسئولین شرکت مدیریت منابع آب جهت میزبانی اعضای انجمن و همچین قدردانی از زحمات آقای مهندس جوانبخت برای صنعت تونل، گزارشی از چالشهایی که در کشور در خصوص موضوع کنفرانس وجود دارد ارائه کردند، همچنین در خصوص موضوعات قابل ارائه در کنفرانس
و نیز راه‌حل هایی که می‌تواند با مطرح شدن آنها در کنفرانس راهگشا باشد را بیان کردند.
در ادامه از آقای مهندس جوانبخت و وزارت نیرو نیز درخواست حمایت همه جانبه از کنفرانس را اعلام کردند.
آقای مهندس خسروتاش (عضو هیات مدیره انجمن تونل) با توجه به مشکلات عمده پروژه‌ها در کشور روی مباحث مالی اعلام کردند که تاکید بیشتر موضوعات پیش بینی شده سخنرانی‌های کلیدی روی مباحث مالی و قراردادی می‌باشد.
سردار جوانبخت معاونت محترم آب و آبفای وزارت نیرو ضمن تشکر از اعضای انجمن برای حضور در شرکت مدیریت منابع آب در ادامه جلسه بیان کردند با توجه به مشکلات عمده‌ایی که در گذشته در حوزه‌های آب، سدسازی و خطوط انتقال آب وجود داشت خوشبختانه با ورود دانش و تکنولوژی مرتبط با این رشته‌های عمرانی اقدامات خوبی در این حوزه اتفاق افتاده است، بخش عمده و مهمی که صنعت تونل وجود دارد بخش انتقال آب می‌باشد که انجمن تونل بعنوان یک مرجع قابل استناد چه در داخل و چه در خارج کشور می‌تواند حضور پررنگی داشته باشد.
همچنین ایشان بیان کردند از دیگر موضوعاتی که می‌توان مورد بحث قرار داد بحث اقتصاد و زمان است که می‌تواند این صنعت را به چالش بکشد، مدیریت درست منابع آب و نیز مشکلات عمده‌ایی که در پروژه‌های کشور وجود داشته و دارد.
در ادامه آقای مهندس جوانبخت انجمن تونل را بعنوان یک مرجع غیر دولتی علمی و تخصصی این صنعت که میتواند در خصوص مشکلات زیست‌محیطی، بحث‌های اجتماعی و چالش‌هایی که در کشور وجود دارد و ارائه راه‌حل این مشکلات و غیره صاحب نظر باشد، معرفی کرد و اعلام کرد که در این زمینه انجمن تونل با توجه به ارتباطات و بحث مدیریت اجتماعی و تخصصی می‌تواند به مجموعه ما و حل مشکلات احداث تونلهای زیرزمینی کمک شایانی داشته باشد.    
همچنین بیان کردند در صورتیکه سازوکارها مشخص باشد شرکت مدیریت منابع آب ایران بعنوان پشتیبان و حامی میتواند در کنار انچمن حضور داشته باشد.
در پایان جلسه آقای مهندس جوانبخت نیز اعلام کردند نماینده انجمن تونل ایران می‌تواند در جلسات این مجموعه حضور پیدا کند و اظهارنظر این مرجع (انجمن) می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.
در این خصوص مقرر گردید تفاهم‌نامه‌ایی از طرف شرکت مدیریت منابع آب ایران برای همکاری و حضور نماینده انجمن در جلسات تهیه و به انجمن تونل ابلاغ گردد.
همچنین حمایت همه جانبه شرکت مدیریت منابع آب و نیز دستور مستقیم به شرکتها و ارگانهای زیرمجموعه جهت حضور در کنفرانس را اعلام کردند.
 در پایان جلسه عکسی به یادگار از اعضای شرکت کننده در جلسه گرفته شد.

                                                                                                                                                      سید ابراهیم قریشی

                                                                                                                                دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس تونل ایران
 
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: مدیریت منابع آب | مترو | انتقال آب | تونل | فضاهای زیرزمینی |
دفعات مشاهده: 103 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انجمن تونل ایران Iranian Tunneling Association
Persian site map - English site map - Created in 0.07 seconds with 48 queries by YEKTAWEB 4570