انجمن تونل ایران- اخبار خبرگزاری ها
افتتاح ۲ دسترسی جدید به ایستگاه های خط ۶ مترو در تیرماه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/29 | 
 افتتاح ۲ دسترسی جدید به ایستگاه های خط ۶ مترو در تیرماه
 مجری خط ۶ متروی تهران اعلام کرد: به موجب پیگیری های صورت گرفته و در راستای تسهیل دسترسی شهروندان پایتخت به ایستگاه های مترو ، دو امکان جدید حمل ونقلی در خط ۶ مترو ظرف تیرماه سا ل جاری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.


مهندس علی مزینانی مجری  با اعلام مطلب فوق افزود: به دنبال افتتاح ورودی شرقی ایستگاه شهید رضایی که مهر ماه سال گذشته انجام شد، تلاش های زیادی در چند ماه اخیر صورت پذیرفت تا دسترسی مسافران از خیابان شهدای ۱۷ شهریور به این ایستگاه تامین شود که خوشبختانه این امر مراحل پایانی خود را سپری می کند تا در تیرماه به بهره برداری برسد. ایجاد دسترسی جدید برای ایستگاه شهید رضایی ضمن تسهیل رفت وآمد مردم، ضریب ایمنی استفاده از این ایستگاه را افزایش می دهد.
بنا بر اعلام روابط عمومی وامور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران وحومه(مترو) مجری خط ۶ مترو در ادامه به افتتاح قریب الوقوع ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی اشاره کرد و افزود: ورودی نخست ایستگاه مذکور، اسفند ماه سال ۱۳۹۹ دراختیار شهروندان قرار گرفت و در کمتر از ۲  سال، ورودی دوم که در ضلع شمال خیابان پیامبر قرار دارد، بزودی به روی مردم گشوده خواهد شد ؛ این ورودی دارای آسانسور و۴ رشته پله برقی بوده وچهارمین ورودی جدید ایستگاههای خط۶ است که در دوره کنونی مدیریت شهری به بهره برداری می رسد. هزینه ساخت وتجهیز ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی مبلغی در حدود ۵۵ میلیارد تومان بوده است.


تاریخ: ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
منبع: https://www.isna.ir/news/۱۴۰۱۰۳۲۸۱۹۵۸۶


 
نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.63.4034.fa
برگشت به اصل مطلب