انجمن تونل ایران- اخبار خبرگزاری ها
افتتاح ۴۹۵ پروژه با ارزش ۶۶۳ میلیارد تومان در تهران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ | 

حناچی مطرح کرد:
افتتاح ۴۹۵ پروژه با ارزش ۶۶۳ میلیارد تومان در تهران
شهردار تهران از افتتاح ۴۹۵ پروژه در مناطق ۲۲ گانه پایتخت و به ارزش ریالی ۶۶۳ میلیارد تومان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی غروب امروز در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌‌‌برداری همزمان از ۴۹۵ پروژه عمرانی، فرهنگی، ترافیکی و... در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه امروز هیات دولت بحثی درخصوص حمل ونقل عمومی صورت گرفته یا خیر؟ گفت: امروز صحبتی درخصوص حمل و نقل عمومی نشد اما این از موضوعاتی است که دولت، شهرداری و شورای شهر آن را تعقیب می‌‌کند.
وی ادامه داد: یکی از اهداف ما افزایش سفرهای درون‌‌شهری مترو از دو میلیون تا هفت میلیون سفر نفر به صورت روزانه است که برای رسیدن به این هدف باید تعداد واگن‌‌ها افزایش یافته و فاصله سرخط قطارها تا دو دقیقه کاهش یابد. همچنین خطوط باقی مانده نیز باید تکمیل شوند که این در دستورکار است.
شهردار تهران از بهبود ۲۰ درصدی وضعیت هوای تهران در سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: بهبود وضعیت هوا دلایل مختلفی دارد. البته سازمان هواشناسی به تاثیر باد و باران در این وضعیت اشاره دارد اما قطعا دوربی‌‌ های کنترل معاینه فنی در سطح شهر تهران نیز در بهبود هوا تاثیر دارد.
حناچی از افتتاح ۴۹۵ پروژه در مقیاس محلی و در محلات مختلف تهران خبر داد و تصریح کرد: ارزش ریالی این پروژه‌‌‌‌ها که امروز افتتاح شده‌‌اند، ۶۶۳ میلیارد تومان است. این پروژه‌‌ها شامل پارک‌‌های محلی، سرویس‌‌ها و خدمات محلی، مجتمع خدماتی و پارک‌‌های بزرگ مثل پارک هرندی است.
وی با بیان اینکه امروز دو دروازه را نیز افتتاح کردیم که شامل دروازه غار و دروازه حرم عبدالعظیم بود، خاطرنشان کرد: علاوه بر این افتتاح یک مجموعه بهاران را نیز در برنامه داشتیم. امروز سعی شده بود پروژه‌‌های تکراری افتتاح نشود.
شهردار تهران در پاسخ به این سوال که طرح ترافیک خبرنگاران برای سال آتی چه وضعیتی پیدا خواهد کرد؟ ابراز داشت: هنوز تا پایان سال وقت داریم تا در مورد طرح ترافیک خبرنگاران برای سال آینده تصمیم‌گیری کنیم.

تاریخ: 97/11/17
منبع:
https://www.ilna.ir

نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.63.2508.fa
برگشت به اصل مطلب