انجمن تونل ایران- اخبار خبرگزاری ها
تجلیل انجمن تونل ایران از دست‌اندرکاران پروژه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ | 
تجلیل انجمن تونل ایران از دست‌اندرکاران پروژه "تونل شهید ضربعلی زاده" به مناسبت کسب مقام اول در رقابت‌های جهانی "جوایز تونل‌سازی ITA سال 2018"

انجمن بین‌المللی تونل (ITA) از سال 2015 و به صورت سالانه، برترین پروژه‌های تونل‌سازی اجرا شده در جهان را با بررسی دقیق، طی یک رقابت بین‌المللی تحت عنوان "ITA Tunnelling Awards" انتخاب می‌نماید. از طریق این جوایز، دستاوردهای زیربنایی علم و صنعت تونل‌سازی سراسر جهان شناسایی می‌شود و نوآوری‌های فنی آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
سه دوره گذشته رقابت‌های جوایز تونل‌سازی ITA در سال‌های 2015 ، 2016 و 2017 به ترتیب در کشورهای سوئیس، سنگاپور و فرانسه برگزار گردیده است. مراسم سال 2018 این رقابت‌ها به میزبانی کشور چین در 9 دسته مختلف شامل موارد ذیل برگزار گردید:
1. ابر پروژه سال- با هزینه بیش از 500 میلیون یورو
2. پروژه سال- با هزینه 50 تا 500 میلیون یورو
3. پروژه سال- با هزینه کمتر از 50 میلیون یورو
4. نوآوری پروژه فنی سال
5. نوآوری تجهیزات/محصول فنی سال
6. نوآوری سازگاری و تاب‌آوری سال
7. ابتکار ایمنی سال
8. استفاده خلاقانه از فضاهای زیرزمینی
9. تونل‌ساز جوان سال
در سال 2018، پروژه تونل شهید ضربعلی‌زاده با تائید انجمن تونل ایران، به عنوان نماینده کشورمان و در بخش پروژه‌های با هزینه کمتر از 50 میلیون یورو به این رقابت معرفی گردید. از میان پروژه‌های متعددی که از کشورهای مختلف در این بخش شرکت کرده بودند، این پروژه مقام اول را کسب نمود.
به همین مناسبت در روز سه شنبه 18 دی‌ماه 1397 طی جلسه‌ای در دفتر انجمن تونل ایران و با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن تونل ایران و جمعی از اساتید و خبرگان تونلسازی کشور، با اهدای لوح تقدیر، از نمایندگان کارفرما، پیمانکار و مشاورین پروژه تونل شهید ضربعلی‌زاده به نمایندگی از کلیه دست‌اندرکاران این پروژه تقدیر به عمل آمد.
امید است که برنده شدن پروژه تونل شهید ضربعلی‌زاده به عنوان نماینده کشور عزیزمان در این رقابت معتبر جهانی، گام بلندی در راستای ارتقای هرچه بیشتر دانش و صنعت تونلسازی ایران باشد.
نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.63.2448.fa
برگشت به اصل مطلب