انجمن تونل ایران- اخبار خبرگزاری ها
خبر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ | 

معاون وزیر راه و شهرسازی:
کار مهندسی سخت و پیچیده در محور هراز اجرا شده است

AWT IMAGE
آمل - معاون ساخت توسعه شبکه راههای وزارت راه و شهرسازی گفت: کار مهندسی سخت و پیچیده ای در محور هراز اجرا شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا کدخدازاده پیش ازظهر جمعه در مراسم بهره برداری از تونل آبشار واقع در پلور هراز  با بیان اینکه محور هراز یکی از محورهای مهمی است که مرکز کشور را به استان های شمالی وصل می کند، اظهار داشت:  محور هراز ۱۱۰ کیلومتر طول دارد که از تونل آبشار تا آمل واقع شده و اجرای پروژه در سه فاز تقسیم بندی شده است.
وی اظهار داشت: اولویت اول از آمل تا بایجان به طول ۶۲ کیلومتر است که ۲۰ کیلومتر به بهره‌برداری رسید، همچنین ۳۲ کیلومتر دیگر از بایجان تا لاسم اولویت دوم است که بخشی از این فاز انجام شده است.
وی عنوان کرد: از لاسم تا آبشار پلور نیز به عنوان اولویت سوم به طول هشت کیلومتر است که حدود هزار و ۶۳ متر تونل امروز به بهره‌برداری رسید و از این محور ۱۱ کیلومتر موازی سد هراز بوده که به پیمانکار این پروژه واگذار شده است تا دستور کار قرار گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همچنین هشت کیلومتر مسیر باقی مانده که ابتدای فصل تابستان و در مردادماه ۹۶ به اتمام می‌رسد، همچنین در این محور احداث ۲۰ دستگاه تونل به طول ۱۹ کیلومتر انجام می شود که تاکنون ۱۱.۵ کیلومتر حفاری شده است.
وی ادامه داد: اکنون اجرای محورهای دیگری نیز دستور کار داریم که به لحاظ توریست و ترانزیتی و کریدورهای شمالی و جنوبی در نظر گرفته شده که ساخت آزادراه و بزرگراه در اولویت است.
کدخدازاده با بیان اینکه چهار خطه کردن محور فیروزکوه نیز در دست اجرا است که هفته آینده برخی مقاطع آن به بهره‌برداری می‌رسد گفت: پروژه حوزه چالوس نیز که دو خطه است و برخی مقاطع به صورت آزادراه و متصل ساحلی انجام می شود و محور الموت و قزوین و محور قزوین به رحیم آباد و کلارآباد نیز در دست اجراست.


تاریخ : 95/12/20
منبع : 
http://www.mehrnews.com/news/3928402

نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.63.1487.fa
برگشت به اصل مطلب