انجمن تونل ایران- اخبار خبرگزاری ها
خبر

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1395/3/17 | 

 7480 میلیارد ریال برای متروی تبریز هزینه شده است
 مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از هزینه کرد مجموع هفت هزار و ۴۸۰ میلیارد ریالی شهرداری برای اجرای پروژه مترو تبریز خبر داد.

 AWT IMAGE
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق پشمینه آذر چهارشنبه در نشست مدیران مترو و اعضای کمیسیون عمران شهرداری تبریز اظهار داشت: با بیان اینکه اهداف مترو نیازمند تحقق اعتبارات دولتی است گفت: خط دو مترو تبریز یک اولویت کشوری است اما تا کنون از محل تامین اعتبار در سه ماهه نخست سال هیچ مبلغی از سوی دولت به این پروژه بزرگ تخصیص داده نشده و شهرداری تبریز به تنهایی در سه ماه گذشته ۶۵ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه کرده است.

وی با اشاره به میزان اعتبارات تخصیص‌ یافته از سوی دولت و شهرداری تبریز گفت: تا سال ۹۲ کل مبلغ تزریق‌ شده به پروژه قطار شهری از سوی دولت ۵۶۰ میلیارد تومان و از سوی شهرداری ۲۱۸ میلیارد تومان بوده‌ و این در صورتی است که سال گذشته، ۴۴۰ میلیارد تومان از سوی شهرداری و ۹۰ میلیارد تومان نیز از سوی دولت تزریق شده است.

پشمینه آذر به اقدامات شهرداری در خصوص پروژه قطار شهری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال منتهی به سال ۹۲، کل هزینه‌ای که شهرداری صرف پروژه قطار شهری کرده بود، دو هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال بوده با این حال از سال ۹۲ تا کنون پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال صرف این پروژه شده که مجموع آن معادل هفت هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری با اشاره به اینکه پنج دستگاه واگن (رام پنجم قطار) در حال صدور «پی ای سی» است، گفت: رام های ششم و هفتم در حال تست و راه اندازی و رام هشتم قطار شهری متشکل از پنج دستگاه واگن، در حال حمل به سایت تبریز بوده و همچنین ۲۰ دستگاه واگن دیگر نیز در حال ساخت است که تا پایان تیر ۹۵ به تبریز می رسد


تاریخ : 95/03/12
منبع :
http://www.mojnews.ir/

نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.63.1152.fa
برگشت به اصل مطلب