انجمن تونل ایران- صفحه اصلی
تبریک سال نو

حذف تصاویر و رنگ‌ها | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱/۱۴ | 

        یا مقلب القلوب و الابصار                                                                                                                                  یا مدبرالیل و النهار

                                        یا محول الحول و الاحوال                                                                                                                                           حول حالنا الی احسن الحال

ای دگرگون کننده قلبها و دیده‌ها، ای تدبیر کننده شب و روز، ای متحول کننده حال و احوال، حال ما را به بهترین حالت دگرگون ساز.

حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانده قدرت و رحمت لایزال الهی است به همه همکاران ارجمند تبریک و شادباش عرض می‌نمایم.
خدای سبحان را شاکریم که در سایه الطاف و عنایات بیکرانش به ما توفیق داد تا یکسال دیگر، در انجمن تونل ایران، خدمتگزار جامعه علمی و صنعت تونلسازی کشور باشیم. در سالی که گذشت ما شاهد موفقیت‌های قابل توجهی در صنعت تونلسازی ایران بودیم.

- حفاری بیش از یکصد کیلومتر تونل

- پیشرفت و ثبت رکوردهای جدید در حفاری تونلهای مترویی و انتقال آب به روش مکانیزه و تونل‌های شهری به روش ناتم

- فائق آمدن در برخورد با چالشهای زمین‌شناسی و هیدروژئولوژی با بکارگیری فناوریهای نوین و روشهای بهسازی خاک

- فراهم شدن زمینه انتقال تجربیات تونلسازی کشور با برگزاری نشست‌های علمی ماهیانه، کارگاههای آموزشی، سایت‌ها و کانال‌های تخصصی تونل، بخشی از این موفقیت‌ها است.
در کنار این پیشرفت‌ها انجمن تونل ایران (که با کسب1171 امتیاز و دارای رتبه A یکی از انجمن های برتر در گروه فنی و مهندسی می باشد) بعنوان نماینده جامعه علمی و تخصصی صنعت تونل، تلاش نمود جایگاه تونلسازی کشور را در سطح ملی و بین‌المللی از جمله انجمن بین المللی تونل (ITA) تبیین و دستاوردهای علمی و فنی صنعت را منعکس نماید.
و اما در سالی که در پیش رو داریم، تحولات و رویدادهای مهمی را شاهد خواهیم بود که هریک می تواند برای رشد و ارتقاء صنعت تونلسازی کشور با اهمیت باشد.برخی از این رویدادها عبارتند از:
- به پایان رسیدن چند پروژه بزرگ ملی و افتخارآفرین در اوایل سال
- برگزاری مجمع جهانی تونل و فضاهای زیرزمینی از تاریخ 15-19 خرداد (15-9 June) در کشور نروژ و حضور فعال انجمن در مجمع با پیشنهادهای جدید و مبتکرانه
- برگزاری هشتمین مجمع انجمن تونل ایران در خردادماه
- برگزاری سومین همایش منطقه‌ای و دوازدهمین همایش ملی تونل ایران با عنوان تونل و تغییر اقلیم در آذرماه سالجاری
امید است به یاری خداوند سبحان و همت همه دست اندرکاران صنعت تونلسازی کشور همواره شاهد رشد و توسعه آن به عنوان یک صنعت زیرساختی و نقش آفرینی آن در اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باشیم. بار دیگر حیات دوباره طبیعت را خدمت همه همکاران ارجمند تبریک و تهنیت عرض نموده و از ایزد متعال سالی سرشار از سلامتی، موققیت و کامیابی را برای همه عزیزان و خانواده های محترم مسئلت می نمایم.

 

ابوالقاسم مظفری
رئیس هیات مدیره انجمن تونل ایران

نشانی مطلب در وبگاه انجمن تونل ایران:
http://irta.ir/find.php?item=1.54.1503.fa
برگشت به اصل مطلب