[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام ارتباط با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
کارگروه های تخصصی::
اخبار رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در انجمن::
بانک اطلاعات تونل::
انتشارات::
بخش آموزش::
پیوندها::
گالری تصاویر::
دانلود::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
اخبار
..
نهادهای وابسته

انجمن بین المللی تونل (ITA)

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: مسابقه عکاسی و کتاب برتر - سیزدهمین کنفرانس تونل
:: سخنرانی علمی - کاربردی
..
:: پیشرفت ۱۶.۹۷ درصدی تونل‌های خط دو مترو اصفهان ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۱۶ | 

واعظی خبر داد:
پیشرفت ۱۶.۹۷ درصدی تونل‌های خط دو مترو اصفهان


مدیر اجرای طرح خط دو قطار شهری اصفهان از پیشرفت ۱۶.۹۷ درصدی پروژه اجرای تونل‌های مکانیزه و سازه‌های جنبی خط دو مترو اصفهان خبرداد و گفت: برآورد هزینه پیش بینی شده برای اجرای تونل‌های مکانیزه و سازه‌های جنبی خط دو مترو حدود دو هزار میلیارد ریال بر اساس فهارس(فهرست بها) سال ۹۵ است.سید محسن واعظی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: اجرای تونل‌های مکانیزه و سازه‌های جنبی خط دو مترو اصفهان حد فاصل ایستگاه دارک تا ایستگاه امام علی(ع) از خردادماه ۹۶ آغاز شده است.
وی افزود: متراژ پیش‌بینی شده برای هر تونل مکانیزه هفت هزار و ۱۷۵ متر است که ۲۴۶ نفر شیفت کارگر، مهندس، ناظر و... به صورت روزانه در آن فعالیت می کنند.
مدیر اجرای طرح خط دو قطار شهری اصفهان تصریح کرد: برآورد هزینه پیش بینی شده برای اجرای تونل‌های مکانیزه و سازه‌های جنبی خط دو مترو حدود دو هزار میلیارد ریال بر اساس فهارس سال ۹۵ است و جمع هزینه‌های پرداختی به پیمانکار پروژه (شامل صورت وضعیت و تعدیل) تا شهریور ۹۸ حدود ۲۴۲  میلیارد ریال بوده است.
وی از پیشرفت ۱۶.۹۷ درصدی پروژه اجرای تونل‌های مکانیزه و سازه‌های جنبی خط دو مترو اصفهان خبرداد و گفت: این خط شامل دو تونل با قطر داخلی شش متر و تماماً به صورت مکانیزه با دستگاه های TBM متعلق به کارفرما احداث خواهد شد.
واعظی با اشاره به ایستگاه مترو حرم زینبیه، تصریح کرد: عملیات اجرایی سازه نگهبان، خاکبرداری و سازه ایستگاه مترو حرم زینبیه خط دو مترو  واقع در خیابان آیت الله غفاری جنب حرم مطهر حضرت زینب (س) از بهمن ماه ۹۵ در عمق ۲۹ متری زمین آغاز شده و در حال حاضر ۱۲۷ نفر- شیفت کارگر، مهندس، ناظر و...در این پروژه مشغول فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه برآورد هزینه پیش بینی شده برای کل پروژه حدود ۵۲۷ میلیارد ریال بر اساس فهارس سال ۹۵ است، اظهار کرد: جمع هزینه‌های پرداختی به پیمانکار پروژه (شامل صورت وضعیت و تعدیل) تا شهریور ۹۸ حدود ۴۵۴ میلیارد ریال است.
مدیر اجرای طرح خط دو قطار شهری اصفهان از پیشرفت ۶۷.۱۹ درصدی ایستگاه مترو حرم زینبیه خبرداد و گفت: این ایستگاه در جوار حرم حضرت زینب (س) واقع در خیابان شهید غفاری واقع شده و در جهت رفاه حال همشهریان و اعمال نشدن محدودیت های ترافیکی به صورت زیر زمینی و با روش شمع و ریب اجرا می‌شود.
وی با اشاره به ایستگاه مترو عاشق اصفهانی، تصریح کرد: عملیات اجرایی سازه نگهبان، خاکبرداری و سازه این ایستگاه در میدان عاشق اصفهانی از خردادماه سال ۹۶ در عمق ۱۸ متری زمین آغاز شده و تاکنون ۶۱.۲۸ درصد پیشرفت داشته است.
واعظی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۱۲۵ نفر- شیفت کارگر، مهندس، ناظر و... در ایستگاه مترو عاشق اصفهانی فعالیت دارند، افزود: برآورد هزینه پیش بینی شده برای کل پروژه حدود ۲۷۳ میلیارد ریال بر اساس فهارس سال ۱۳۹۵ است و جمع هزینه‌های پرداختی به پیمانکار پروژه (شامل صورت وضعیت و تعدیل) تا شهریورماه سال جاری حدود ۲۳۰ میلیارد ریال است.
وی خاطرنشان کرد: این ایستگاه در محدوده چهارراه عاشق اصفهانی و پایین تر از زیرگذر عاشق اصفهانی اجرا می‌شود که روش اجرای پروژه به دلیل کاهش زمان اعمال محدودیت های ترافیکی و در جهت رفاه حال همشهریان به صورت پوش و کند است.
مدیر اجرای طرح خط دو قطار شهری اصفهان در خصوص ایستگاه  عمان سامانی واقع در خیابان لاله شمالی- رو به روی خیابان مهدیه، گفت: عملیات اجرایی سازه نگهبان، خاکبرداری و سازه این ایستگاه از اردیبهشت ماه ۹۷ در عمق ۲۹.۳۰ متری از سطح زمین آغاز شده و روزانه ۱۵۸ نفر- شیفت در آن مشغول فعالیت هستند.
وی با بیان اینکه برآورد هزینه پیش بینی شده برای کل پروژه حدود ۵۸۵ میلیارد ریال بر اساس فهارس سال ۹۶ است، ادامه داد: جمع هزینه‌های پرداختی به پیمانکار پروژه (شامل صورت وضعیت و تعدیل) تا شهریورماه سال جاری حدود ۲۷۰  میلیارد ریال است.
واعظی با اشاره به اطلاعات شاخص پروژه ایستگاه عمان سامانی اظهار کرد: سازه نگهبان اصلی با رمپ و تونل دسترسی به تراز بلیط فروشی و با روش احداث شمع و ریب اجرا می‌شود؛ همچنین بزرگترین سازه جانبی مربوط به دسترسی شرقی است که به روش Top-Down (پوش و کند) اجرا می‌شود.
مدیر اجرای طرح خط دو قطار شهری اصفهان در خصوص ایستگاه لاله در شمال غربی پارک لاله، گفت: عملیات شفت پشتیبانی خط دوم، عملیات اجرایی سازه نگهبان، خاکبرداری و سازه از دی‌ماه سال گذشته در عمق ۲۴.۸۵ متری سطح زمین آغاز شده و تاکنون ۳۴.۵۷ درصد پیشرفت داشته است.
وی برآورد هزینه پیش بینی شده برای کل پروژه را حدود ۱۲۸ میلیارد ریال بر اساس فهارس سال ۹۵ عنوان کرد و گفت: جمع هزینه‌های پرداختی به پیمانکار پروژه (شامل صورت وضعیت و تعدیل) تا شهریورماه سال جاری حدود ۴۱  میلیارد ریال است.
واعظی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش راندمان حفاری تونل و جلوگیری از افزایش طول مسیر پشتیبانی از محل ایستگاه لاله به عنوان شفت پشتیبانی تونل استفاده خواهد شد.

تاریخ: 98/07/15
منبع:
https://www.imna.ir/news/392364

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: مدیر اجرای طرح خط دو | قطار شهری | اصفهان | تونل‌های مکانیزه | حفاری تونل | TBM |
دفعات مشاهده: 47 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انجمن تونل ایران Iranian Tunneling Association
Persian site map - English site map - Created in 0.66 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3974