[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام ارتباط با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
کارگروه های تخصصی::
اخبار رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در انجمن::
بانک اطلاعات تونل::
انتشارات::
بخش آموزش::
پیوندها::
گالری تصاویر::
دانلود::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
اخبار
..
نهادهای وابسته

انجمن بین المللی تونل (ITA)

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: برگزاری نخستین مجمع عمومی انجمن بین المللی تونل در سال 2019
:: ایده محقق ایرانی برای تسخیر ماه با حفر تونل‌
..
:: سومین کنفرانس منطقه ای و دوازدهمین کنفرانس تونل ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۵ | 


گزارش سومین کنفرانس منطقه ای و دوازدهمین کنفرانس تونل ایران
امسال نیز سومین کنفرانس منطقه ای و دوازدهمین کنفرانس تونل ایران در تاریخ 6 تا 8 آذر 1396 در هتل اامپیک تهران با موفقیت برگزار گردید. این رویداد علمی از بخشهای مختلفی شامل کارگاههای آموزشی، سخنرانیهای کلیدی، ارائه مقالات شفاهی و پوستر، پنل های فنی و همچنین نمایشگاه تخصصی در حاشیه کنفرانس تشکیل شده بود که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی صنعتگران و پژوهشگران حوزه تونلسازی روبرو گردید.
در روز اول، قبل از شروع برنامه های کنفرانس، 4 کارگاه آموزشی در زمینه های مختلف اجرا گردید. در این کارگاهها علاوه بر اینکه تجربیات مفید تونلسازی در دو تونل بزرگ انتقال آب کشور یعنی تونلهای انتقال آب زاگرس و تی 4 و تی 5 ارائه شد، موضوعات خوب دیگری مانند طراحی لرزه ای سامانه های سازه نگهبان و روشهای ابزاربندی و رفتار نگاری در تونلها در سالنهای موازی ارائه گردید و مورد توجه علاقمندان قرار گرفت.
در کنفرانس امسال، بعد از اعلام فراخوان کنفرانس برای دریافت خلاصه مقالات، تعداد 250 خلاصه مقاله دریافت گردید که بعد از انجام داوری تخصصی توسط اعضای کمیته علمی در نهایت 220 خلاصه مقاله پذیرفته و به نویسندگان آنها اطلاع رسانی شد. در مرحله بعد، حدود 180 مقاله کامل به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که از میان آنها 130 مقاله برای ارائه در کنفرانس در دو بخش ارائه شفاهی (50  مقاله) و پوستر (80 مقاله) پذیرفته شد. مجددآ تمام مقالات دریافتی توسط حداقل سه داور برای کنترل کیفیت مقالات و ارتباط آنها با موضوعات کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت. خوشبختانه مقالات پذیرفته شده طیف وسیعی از مسائل مربوط به صنعت تونلسازی کشور را پوشش داده و تقریباً در تمام موضوعات کنفرانس مقالات درخور توجه و ارزشمندی دریافت گردید.
خوشبختانه، امسال 10 نفر از بهترین اساتید دانشگاه و متخصصین حوزه تونلسازی و مهندسی تونل به عنوان ارائه دهندگان سخنرانیهای کلیدی دعوت شدند که سخنرانیهای ارزشمندی رو در دو روز کنفرانس ارائه نمودند. بی تردید کنفرانس امسال از این جهت نسبت به سالهای گذشته بینظیر هست.
در بخش پنلهای فنی، دو پنل با موضوعات ذیل با حضور صاحبنظران، مسئولین اجرایی و مدیران پروژه های بزرگ اجرایی کشور برگزار گردید:
  1. تونلسازی و محیط زیست
  2.  تجربیات به دست آمده از حفاری مکانیزه در تونلهای با شیب منفی
در پنل تخصصی اول با حضور صاحبنظران این حوزه، موضوع چالشی تاثیرات تونلسازی بر محیط زیست به بحث و بررسی گذاشته شد و بر لزوم انجام مطالعات زیست محیطی مناسب قبل از اجرای پروژه ها، ضرورت تدوین دستورالعملهای مناسب و بومی برای انجام مطالعات و لزوم حمایت سازمانهای ذینفع و نقش انجمنهای علمی مانند انجمن تونل برای تدوین این دستورالعملها تأکید گردید.
در نشست تخصصی دوم که هدف آن ارائه تجربیات به دست آمده از حفاری مکانیزه در تونلهای با شیب منفی برگزار گردید، مدیران پروژه های بزرگ اجرایی کشور که با اینگونه پروژه ها دست و پنجه نرم کردند حضور داشته و تجارب خود را به بحث گذاشتند. در این جلسه ضمن اشاره به دشواریهای این نوع پروژه ها، تأکید گردید که در شرایط دشوار از نظر زمین شناسی و به ویژه زمینهای آبدار، اینگونه پروژه ها فقط در صورت ضرورت های اجرایی و با لحاظ کلیه الزامات مورد نیاز حفاری در اینگونه پروژه ها (ماشین مناسب، تجهیزات کافی، پوشش مناسب و ...)، اجرا شوند.   
در بخش نمایشگاه جنبی کنفرانس نیز تعداد 37 شرکت مختلف که در حوزه های مختلف کارفرمایی، پیمانکاری، مشاوره و تأمین تجهیزات تونلسازی فعال هستند، در نمایشگاه امسال شرکت داشتند که فضای خوبی را برای معرفی محصولات و خدمات خود به بازدیدکنندگان در اختیار داشتند.
امسال همچنین برای اولین بار مسابقه عکاسی نیز اطلاع رسانی و برگزار گردید. در نهایت با برگزاری نظرسنجی در کانال تلگرامی انجمن تونل از میان 8 عکس فینالیست مسابقه عکاسی (که از میان تعداد زیادی عکس ارسالی انتخاب شده بودند) یک عکس به عنوان عکس برتر انتخاب گردید و از فرستنده عکس با اهدای جایزه نفیس تقدیر گردید.
در پایان لازم است از طرف انجمن تونل ایران از کلیه شرکت کنندگان محترم در این رویداد بزرگ علمی تشکر نماییم و ابراز امیدواری کنیم که این کنفرانس و برنامه های جنبی آن برای همه ما مفید بوده باشد و به عنوان گام کوچکی در راستای اعتلای صنعت تونلسازی در کشور عزیز ما ایران از سوی همه شرکت کنندگان مورد پذیرش قرار گرفته باشد.
در ادامه خلاصه متن سخنرانیهای رئیس انجمن تونل ایران ( آقای دکتر مرتضی قارونی نیک)، رئیس کنفرانس  (آقای مهندس ابوالقاسم مظفری) و قائم مقام محترم وزیر نیرو (آقای مهندس محمودی) و بیانیه کنفرانس بصورت فایل بارگذاری شده است.
آقای دکتر مرتضی قارونی نیک - رئیس انجمن تونل ایران
آقای مهندس ابوالقاسم مظفری - رئیس کنفرانس 
آقای مهندس محمودی - قائم مقام وزیر نیرو
بیانیه کنفرانس


  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: کنفرانس تونل |
دفعات مشاهده: 1717 بار   |   دفعات چاپ: 319 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن تونل ایران Iranian Tunneling Association
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 3937