[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
کارگروه های تخصصی::
اخبار رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در انجمن::
بانک اطلاعات تونل::
انتشارات::
بخش آموزش::
پیوندها::
گالری تصاویر::
دانلود::
تسهیلات پایگاه::
برقراری ارتباط::
::
اخبار
..
نهادهای وابسته

انجمن بین المللی تونل (ITA)

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
آخرین مطالب بخش
:: شماره 31 نشریه تونل
:: گزارش چهل و چهارمین مجمع عمومی انجمن بین‎المللی تونل و کنگره جهانی تونل
..
:: خبر ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۲۴ | 

بهره برداری 1350 طرح عمرانی در البرز از سوی دولت یازدهم
کرج –ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت که یکهزار و 350 طرح عمرانی از سوی دولت یازدهم در این چند سال فعالیت در البرز به بهره برداری رسیده است.
 
AWT IMAGE
به گزارش ایرنا، خسرو ارتقایی روز شنبه درنشست خبری با اصحاب رسانه استان، افزود: هزار میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری به طرح های مختلف اختصاص یافت و در این چند سال فعالیت دولت یازدهم نیز بالغ بر هزار و 350 طرح با اعتبار سه هزار و 600میلیارد تومان دراین استان افتتاح شده است.
وی با اشاره به جمعیت بالا و محدودیت سرزمینی این استان ادامه داد: مسائل زیست محیطی در البرز بسیار حائز اهمیت است و این مهم مورد توجه دولت قرار گرفته است.
ارتقایی افزود: 408 میلیمتر درسال آبی گذشته یعنی از مهر 95 تا کنون بارندگی داشتیم که هنوز نسبت به سال قبل عقب تر هستیم، ولی نسبت به متوسط بلندمدت بارش ها 10 درصد رشد داشته است.
وی ادامه داد: سدهای طالقان و امیرکبیر هر دو در مرز پرشدن هستند، در سد امیرکبیر (کرج) یک ماه است رهاسازی آغاز شده و برای کشاورزی و تغذیه پایین دست استفاده می شود.
ارتقایی گفت: دو اقدام مهم حفظ و احیاء باغ سیب و کاخ مروارید صورت گرفته و در فهرست آثار ملی ثبت شده است. موضوع باغ سیب کرج به شورای عالی شهرسازی برای تفکیک بین شهرداری و بنیاد مستضعفان رفته بود و درسفر رئیس جمهوری با قاطعیت مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه بخش هم بود.
وی اضافه کرد: این موضوع یک حرکت مهم در جهت حفظ فضای سبز و محیط زیست بود و با تصمیم شجاعانه، همکاری بنیاد مستضعفان همراه با توافق دانشگاه علامه 340 هکتار به عنوان فضای سبز ذخیره گاه حفظ طراوات و افزایش کیفیت هوای کلانشهر کرج شد.
معاون استاندار البرز ادامه داد: کاخ مروارید که مجوزهای کمیسیون ماده پنج و تغییر کاربری برای آن داده شده بود با پیگیری ها متوقف شد، البته مسائل حقوقی آن قابل پیگیری است و باید دنبال کنیم، هرچند هر دو مورد به عنوان اثر ملی ثبت شده اند.
ارتقایی خاطرنشان کرد: دو حرکت زیست محیطی درمناطق جنوبی کرج نیز داشتیم که شامل هزار هکتار اراضی شمال غرب کرج برای درختکاری از منابع ملی در اختیار شهرداری قرار گرفت که در 500 هکتار کاشت شده است که در کیفیت آب و هوایی موثر است.
وی افزود: حرکت دیگر کاهش دو میلیون تن مصرف مازوت نیروگاه منتظر قائم بود که همراه با تلاش هایی که از قبل انجام شده بود، در سفر ریاست جمهوری براستفاده نشدن آن تاکید شد.
معاون امور عمرانی استاندار البرز یادآورشد: اقدامات اولیه را برای پسماند داشته ایم. 1700 تن زباله در حلقه دره به صورت نامناسب جمع آوری می شود و با توجه به این وضعیت نمی توان دفن بهداشتی را داشت چراکه بخشی که کارخانه کمپوست تعطیل شده است.
وی افزود: اکنون 100هکتار برای زباله های صنعتی و خطرناک پیش بینی شده و با مکان یابی صورت گرفته به زودی سندی به عنوان مطالعات راهبردی در سند پسماند استان البرز را برای زباله های خطرناک و خانگی به تصویب می رسانیم.
معاون استاندار البرز گفت: در حوزه مسکن مهر نیز 18 هزار واحد مسکن در ابتدای دولت یازدهم بهره برداری شده بود که دراین دولت 45 هزار واحد آماده بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: در واقع سه برابر در این دولت آماده شده و در بخش آب 5 میلیون مترمکعب از سد طالقان برای شهر هشتگرد اختصاص یافت و دستگاه مجری آب منطقه ای موظف شده تا فصل گرما بتواند این پنج میلیون مترمکعب را با ایجاد تصفیه خانه و خط انتقال به شهر جدید برساند.
ارتقایی گفت: به دنبال برگشت 100 میلیون متر مکعب پساب تهران بودیم که با 30میلیون متر مکعب آن موافقت شد.
وی اضافه کرد: دربخش توسعه روستایی نیز 160 میلیارد تومان اعتباری به دهیاری ها برای بهسازی، جدول کشی، فضای سبز اختصاص یافت که همراه با این بخش توسعه روستایی طرح یکپارچه املاک کشور سیماک را در 227 دهیاری راه اندازی کردیم تا ابتدای دولت 10هزار سند روستایی صادرشده بود که امروز به 18 هزار تا رسیده است.
وی ادامه داد: اعتبارات قابل توجهی از طریق بانک سینا و پست بانک در استان بالغ یک میلیارد تومان که درصدی محقق شده است در تلاش برای تسهیلات اشتغالزایی در روستاها هستیم.
معاون استاندار البرز گفت: در تعطیلات نوروزی 29میلیون تردد داشتیم. بیمارستان صحرایی در فردیس استقرار یافت. اقدام مهم دیگر هم استقرار خدمات هوایی در اورژاس استان البرز بود که در جهت تقویت هرچه بیشتر بخش مدیریت بحران بوده است.
ارتقایی درادامه به بحث مهم انتخابات پرداخت و افزود: 109 نفر اعضای شورا در 17 شهر استان برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی انتخاب می شوند و پیش بینی شده که 13 نفر در شورای شهر کرج خواهند بود .
وی افزود: در روستاها هم بالغ بر 261 روستا که 800 نفر اعضای شورای اسلامی در پنجمین دوره انتخابات شوراها خواهیم داشت و فردیس نیز با 9 نفر نماینده شورا فعالیت خود را آغاز می کند.
** تصویب طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهری کرج پس از 10 سال
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف عمرانی و اقتصادی دراین استان، گفت: طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهری کرج پس از 10 سال در سال گذشته به تصویب رسیده است.
ارتقایی افزود: یکی از بخش های عمده استان درحوزه حمل و نقل اعم از درون شهری و برون شهری است که اقدامات موثری را از جمله تصویب طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهری کرج را شاهد بودیم.
وی ادامه داد: با پیگیری های به عمل آمده و در نشستی در هفته گذشته با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه همت مورد بررسی قرار گرفت، قطعه یک و دو این طرح با 96 درصد پیشرفت فیزیکی تقریبا تمام شده است.
ارتقایی گفت: قطعه سوم این پروژه نیز مهم به پیشرفت فیزیکی 25 درصد رسیده که حدود 4.7 کیلومتر است و هزار متر تونل دارد که براساس بررسی ها حفاری این تونل ها در قسمت فوقانی بیش از 50 درصد پیشرفت داشته است.
وی اضافه کرد: همزمان با سفر رییس جمهوری اعتبارات این طرح تامین شده بود و اوراق مشارکت اختصاص یافته بود، اما اوراق چهار ساله بود و پیمانکار رغبتی به دریافت آن نداشت که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قول داد اگر تلاش کنید این پروژه سر زمانبندی تمام شود، این اوراق تبدیل به اسناد خزانه یک ساله شود که در پیشرفت کار بسیار تاثیرگذار بود.
ارتقایی گفت: درباره آزاد راه تهران – شمال که 29 کیلومتر آن در البرز است، امیدواریم در شش ماه اول سال 96 به نتیجه نهایی برسد.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری شرکت آزادراه ها فقط در البرز بالغ بر دو هزار و 500میلیارد تومان بوده، اکنون در تلاش هستند تا منطقه یک تا شهرستانک به اتمام برسانند و منطقه دو نیز نیمی از آن درالبرز است و جمعا 29 کیلومتر است.
معاون استاندار البرز خاطرنشان کرد: یکی از آرزوهای مردم کشور و البرز استفاده از این کریدور آزاد راه تهران – شمال بوده است که با تدبیر دولت به نتیجه می رسد.
وی ادامه داد: اقدامات دیگری نیز در حوزه راه ها داشتیم که شامل 158 کیلومتر آزادراه آبیک - چرمشهر در دست اجرا است که بالغ بر 43 کیلومتر آن در البرز است و 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ارتقایی گفت: سرمایه های گذاری هنگفت دولت چه در بخش ادامه همت، کمربند جنوبی آبیک – چرمشهر همه درصدی از این بار ترافیکی را عهده دار خواهند شد.
وی اضافه کرد: علاوه براین نکاتی که اشاره شد کارهایی خوب در کرج داریم که شامل ادامه آزاد راه شهید همت و کنارگذر شمالی کرج است که توسط شهرداری با بیش از 20درصد پیشرفت فیزیکی و کمربند شمالی با 17.6 طول در حال اجرا است.
معاون استاندار البرز یادآورشد: پل بزرگ بر روی منطقه بلیقان و رودخانه کرج توسط شهرداری در حال احداث است و مناقصه کمربند جنوبی هم 4.7 کیلومتر برگزار و پیمانکار انتخاب شده است.
وی افزود: پل آیت الله هاشمی، پل حصارک، میدان سپاه در بخش احداث تقاطع ها و رو گذرها تاثیر بسزایی در ترافیک و رفع مشکلات ناشی از آن در حوزه حمل و نقل درون شهری داشته است.
ارتقایی گفت: در بخش حمل و نقل ریلی که شامل برون و درون شهری است، شاهد 4خطه کردن راه آهن تهران -کرج - تبریز هستیم که تا کرج 4خطه و در ادامه دو خطه است.
وی افزود: 55 کیلومتر این راه آهن درالبرز است که با اعتباری بالغ بر 500میلیارد تومان در نیمه اول 96 به بهره برداری می رسد. قطار برقی گلشهر به هشتگرد نیز با بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی با 650میلیارد تومان سرمایه گذاری و جابجایی روزانه 15 هزار نفر مسافر در پیک تردد درحال ساخت است.
ارتقایی گفت: دو تصمیم اجرایی مهم در دولت یازدهم در حوزه حمل و نقل را شاهد هستیم، شامل راه اندازی اتوبوس ریلی تهران -کرج -هشتگرد، راه اندازی ایستگاه گرمدره که از سال 87 این ایستگاه ساخته شده بود ولی به دلیل نداشتن دسترسی استفاده نمی شد.

تاریخ : ۹۶/۰۲/۲۴
منبع :
http://www.irna.ir/fa/News/82527637/

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 596 بار   |   دفعات چاپ: 134 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن تونل ایران Iranian Tunneling Association
Persian site map - English site map - Created in 0.09 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 3660